top of page

Odpovídáme na

Časté otázky

Při přijímání dítěte si dáváme velmi záležet a chceme aby prostředí v Mandala Montessori bylo prostředím, kde se Vám bude líbit, protože tam kam byste nejraději chodili Vy sami, tak tam bude rádo chodit i Vaše dítě. Zároveň je pro nás důležité, aby směr Váš i náš byli v souladu a tím jsme mohli utvářet ten správný tým při výchově a vzdělávání vašeho dítěte. Proto jsme dali dohromady odpovědi na otázky, které slýcháme od všech rodičů.

IMG_3131(2).HEIC

Adaptace - Mohu být s dítětem v prvních dnech ve školce?

Nástup dítěte do školky je prvním přechodovým rituálem, kterým dítě v životě prochází. Adaptaci bereme u nás velmi vážně a záleží nám, na vytvoření bezpečného prostředí a vazby mezi dítětem - učitelem a prostředím. Pobyt rodiče v prvních dnech ve školce dítěti nijak neprospívá a u nás ve školce to není možné. Pokud má rodič obavy, že to jeho dítě nezvládne, umožňujeme docházku v prvních dnech pouze na pár hodin a postupně prodlužujeme tento čas. Každopádně adaptaci individuálně domlouváme s každým nastupujícím rodičem a dítětem individuálně.

Pozorování rodičů - návštěvy

Uznáváme pozorování jako nedílnou součást procesu zápisu do Mateřské školy Mandala Montessori a všichni rodiče jsou zváni k návštěvě a pozorování v naší třídě před zápisem i v průběhu docházky jejich dítěte. Pokud se rodiče chtějí přijít podívat na průběh výuky v průběhu roku, kdy už jejich dítě do školky dochází, je tato návštěva možná pouze bez přítomnosti jejich dítěte. Zavolejte prosím Janku na tel.722 969 021 nebo napište a domluvte si schůzku, která nám poskytne čas na projednání vašich individuálních potřeb.

IMG_3152(1).HEIC
9d227f3f-9c4d-43b5-b3fa-b5e6326b27ec_edited.jpg

Pobyt venku

S dětmi chodíme ven za každého počasí. V Mateřské škole Mandala Montessori nemáme vlastní zahradu a tak využíváme pobytu v blízkém lomu, dětského hřiště za kolejemi, parku za Roudnitzovým domem a Prokopské údolí. Všechna tato místa nám poskytují dostatek prostoru pro pohyb, hry a zábavu. V teplých dnech přesouváme výuku ven a propojujeme zkušenosti a znalosti z pomůcek a materiálu ve třídě na praktické zkušenosti a ukázky z přírody.

Provozní doba

Provozní doba naší školy je od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00 hodin. Hodiny pro každé dítě se mohou lišit v závislosti na potřebách rodičů a dětí. Požadujeme však, aby děti starší  5 a 6 roku, kteří mají povinnou předškolní docházku byly ve škole minimálně 5 hodin denně, abychom mohli dodat učební plán a dosáhnout skvělých výsledků  předškolní přípravy pro vaše děti.

10 (1).jpg
IMG_3434(2).HEIC

Alergie a stravování

Při zápisu do školky jste povinni uvést všechny alergie nebo dietní požadavky vašeho dítěte. Informujte nás prosím o všech vyvíjejících se alergiích nebo zvláštních potřebách, abychom mohli těmto potřebám vyhovět a zajistit tak nejlepší výsledky v oblasti zdraví a bezpečnosti pro vaše dítě. V případě, že náš dodavatel nebude schopen dodat Vámi požadovanou dietu, je možné si nosit stravu z domova. 

bottom of page