fbpx

„Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mě to dělat a já pochopím.“

O NÁS

PROČ MANDALA MONTESSORI?

Protože věříme. Věříme v nekonečné možnosti každého z nás a to pro nás představuje kruh, věříme v jedinečnost každé osobnosti a to pro nás představují barvy a v neposlední řadě věříme v principy, které nám Maria Montessori ukázala a to s veškerou úctou.

MANDALA

Mandala je slovo pocházející ze staroindického obřadního jazyka sanskrtu, znamená kruh, oblouk, magický oblouk.

Do našeho jazyka toto slovo přinesl psycholog C. G. Jung. Dá se říci, že tak spojil východní filosofii se západní psychologií. Mandala jako kruhový ornament se však vyskytuje ve všech dobách a kulturách. Mandala nepatří do žádné kultury ani do žádného náboženství. Je to nadčasový symbol jednoty a rovnováhy.

MONTESSORI

Principy pedagogiky Montessori nám dávají smysl. Montessori ukazuje, jak rozvíjet přirozené nadání každého dítěte, jak je vést k samostatnosti a rozvíjet u nich klíčové kompetence pro život v 21.století.

Tento přístup nám umožnil otevřít dveře důvěry v naše děti, které nás každý den naučí něco co jsme dávno zapoměly.V Mandala Montessori centru nabízíme péči o děti ve věku 18měs. – 4 roky a vzdělávací služby pro rodiče a děti ve věku 0-14 let. V našich programech se zaměřujeme především na nejmenší děti a jejich rodiče. Také se věnujeme vzdělávání dospělých – rodičů a pedagogických pracovníků v oblasti přirozené výchovy, a to formou kurzů, workshopů a přednášek.

NAŠE CÍLE

1

PROSTŘEDÍ PRO SETKÁVÁNÍ

Chceme vytvořit prostředí, kde se mohou děti a rodiče setkávat.

2

PŘIROZENÁ VÝCHOVA

Vzděláváme dospělé v oblasti zákonitostí dětskehé vývoje a přirozené výchovy.

3

PŘÍPRAVA RODIČŮ

Vzděláváme budoucí rodiče na téma početí, těhotenství, porodu a o prvních dnech života dítěte.

4

VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ DO 3 LET

Specializujeme se na výchovu dětí již od těch nejmenších.

5

INTEGRACE OSOBNOSTI

Naše kurzy a výchova podporují integraci osobnosti a osamostňování se u dětí ve věku 2 - 6 let.

6

PODPORA POTŘEBY POZNÁVAT

Poskytnutí vhodných didaktických materiálů a naše metodika práce a s dětmi mezi 6 - 14 lety pozitivně podporuje jejich přirozenou potřebu poznávat.

7

MONTESSORI PEDAGOGIKA

Chceme přiblížit Montessori Pedagogiku veřejnosti prostřednictvím přednášek a vzdělávacích kurzů.

O MANDALA MONTESSORI

Vítejte v naší školce Mandala Montessori, která již čtvrtým rokem nabízí kvalitní vzdělávání pro vaše děti a prostor pro setkávání rodičů s dětmi v Montessori pedagogice. Naše první pobočka je v krásném prostředí u Prokopského a Dalejského údolí. Druhá pobočka vznikla v září 2018 v centru Brna. Naším cílem je kvalitně připravit vaše děti do života a k tomu jim pomáhají naši profesionální lektoři a vzdělávací principy definované Marií Montessori.

KONTAKT

Mandala Montessori z.s.

Hlubočepská 1156/38b
152 00 Praha 5


IČ: 044 55 207


Tel.: +420 722 969 021
E-mail: office@mandala-montessori.cz

NAPIŠTE NÁM