fbpx

Školka

MONTESSORI ŠKOLKA

O JESLIČKÁCH A ŠKOLCE

Informace o naší školce a principech Montessori.

VÍCE INFORMACÍ

NÁŠ DEN V JESLIČKÁCH A ŠKOLCE

Harmonogram a informace o jednotlivých aktivitách.

VÍCE INFORMACÍ

CO VŠECHNO DĚTI POTŘEBUJÍ

Informace o tom co bude Vaše dítě potřebovat a co ne.

VÍCE INFORMACÍ

KDO SE O ŠKOLKU A DĚTI STARÁ

Naše lektoři a specialisté, kteří se budou starat o Vaše ratolesti.

VÍCE INFORMACÍ

„Pozorujeme děti a ony nám ukáží, co je pro ně to nejlepší.“

JAK TO TEDY DĚLÁME

A CO V PÉČI O VAŠE NEJDRAŽŠÍ NABÍZÍME?

1

SPECIALIZOVANÁ PÉĆE

V malém rodinném prostředí se specializujeme na věk batolat a nabízíme NAŠÍ plnou přítomnost BÝT TADY A TEĎ. Nabízíme jeden z nejvzácnějších darů, které snad můžeme dětem dát, a to je naše přítomnost. Užívat si společný čas a nemyslet přitom ani na okamžik na jiné věci. Sídlíme v klidném prostředí v blízkosti Prokopského údolí v historické části Hlubočep.

2

MONTESSORI PŘÍSTUP

Z pohledu Montessori vzdělávání je toto období velmi důležitou vývojovou fází. Děti do 3 let mají velmi specifické vývojové potřeby a na rozdíl od dospělých žijí v přítomném okamžiku tady a teď neustále. Jelikož v tomto období se utváří jejich osobnost, a jejich péče je tak zcela odlišná od péče a vzdělávání dětí 3-6, klademe velký důraz na důvěru v prostředí a zemi. Dovolujeme a podporujeme děti aby zemi zkoumali a objevovali. V tomto období je pro ně totiž spousta POPRVÉ.

3

CÍLEM ŠKOLKY JE

- děti nehodnotit, ale provázet je, pomoci jim aby každé z nich umělo samo ocenit a dokončit svou práci. Vytvářet pro děti takové prostředí, v kterém se bude u nich utvářet zdravá vyrovnaná a sebevědomá harmonie. Chceme děti podporovat ve vzájemné komunikaci a spolupráci, v samostatnosti a seberealizaci.


O MANDALA MONTESSORI

Vítejte v naší školce Mandala Montessori, která již čtvrtým rokem nabízí kvalitní vzdělávání pro vaše děti a prostor pro setkávání rodičů s dětmi v Montessori pedagogice. Naše první pobočka je v krásném prostředí u Prokopského a Dalejského údolí. Druhá pobočka vznikla v září 2018 v centru Brna. Naším cílem je kvalitně připravit vaše děti do života a k tomu jim pomáhají naši profesionální lektoři a vzdělávací principy definované Marií Montessori.

KONTAKT

Mandala Montessori z.s.

Hlubočepská 1156/38b
152 00 Praha 5


IČ: 044 55 207


Tel.: +420 722 969 021
E-mail: office@mandala-montessori.cz

NAPIŠTE NÁM