MONTESSORI S MUŽI

Určitě jste již někdy zažili tak trochu jiné vnímání sdělení z pohledu MUŽE a vnímání sdělení z pohledu ŽENY. Z úctou a láskou k pohledu a vnímání ze strany Vás mužů se pokusím o logické vysvětlení základů prvků Montessori a respektujícího přístupu k dětem, s cílem ve Vás otevřít mysl a srdce „tomu novému“, co k Vám domů nejspíš přinesla žena.

Je možné, že máte doma miminko, nebo batole, nebo už předškoláka, prostě DÍTĚ a vaše žena začala chodit na různé semináře, kurzy a dílničky, ze kterých chodí tak trochu „jiná„, začala na dítě mluvit jinak, chce po vás připevňovat zrcadlo na stěnu a k tomu tyč na záclony jako madlo, chce vrtat háčky na pověšení nějakejch mobilů nebo co, neustále tiskne nějaké kartičky a laminuje, všechny krabičky a lahvičky se najednou na něco hodí, „nutí“  vaše dítě pomáhat v kuchyni ve věku který vám přijde nepřiměřený a neustále používá slovo MONTESSORI.

Když se jí zeptáte k čemu to je, velmi nadšeně vám vše vysvětlujete, ale vy vůbec nevíte o čem mluví?

Můj manžel se také ocitl v této situaci, z lásky vše akceptoval, přijal a dělal jak jsem chtěla, „JEN POŘÁD NEVĚDĚL PROČ“ . Když jsme pak šli na den otevřených dveří do Montessori ZŠ, narazil na učitele, který mu říkal slova, která jsem měla dojem, že jsou stejná jako když jsem to vysvětlovala Já, ale asi ne, protože manžel mi pak doma řekl památnou větu – „TO SI MI NEŘELA, ŽE JE MONTESSORI TAK SUPER“ .

Nejprve jsem byla naštvaná a zdrcená že po tolika letech vysvětlování to vůbec nepochopil a pak mi to došlo. Tak jako bylo potřeba změnit přístup k dětem, bylo třeba změnit moje sdělení směrem k němu, více jsem se ho při svých sdělení ptala a připodobňovala k věcem které mu jsou vlastní a najednou to šlo :) .

Pak jsem ho požádala, zda by mi řekl a popsal, jak by to MUŽŮM vysvětloval ON, a díky jeho velké pomoci vznikl tento seminář. Seminář, který Vám pomůže spojit cesty výchovy Monte maminek a babiček a Monte tatínků nebo dědečků .

Co se na semináři bude dít?

Dozvíte se, že principy Montessori nejsou demagogie a je možné díky nim obohatit nejen svůj život, ale hlavně život svých dětí. Dozvíte se tu, jak využít principy Montessori aby dali dětem samostatnost, seběvědomí a zdravou osobnost.

Řekneme si trochu teorie pro lepší pochopení a vhled.

 

Ukážeme si jaké činnosti můžete dělat s dětmi vy muži a které se stanou vaší výsadou.

 

V rámci našeho prostředí Vám ukážu jak s dětmi šroubovat, vrtat, řezat a dělat věci, které se nemusíte učit, ale pro děti je to velké AHA :)

 

Svět složený z MATEMATIKY a jak jej ukázat dětem aby se jí na škole nebáli.

 

Ukážeme si spoustu činností, věcí a informací z prostředí domova, dílny, zahrady a to vše prakticky aby jste to mohli využít v  běžném životě.

 

Také Vám ukážu naživo mého MUŽE, který to vše se mnou zvládl a jak to vidí ON :)

Co s sebou potřebuji?

Jediné co opravdu potřebujete je otevřené srdce :)

Cílem tohoto semináře je seznámit muže s filozofií a principy metody a s pomůckami, které mohou při výchově dětí používat. Ráda bych Vám ukázala, že výchova a vzdělávání nemusí z rodičů a vychovatelů dělat diktátory a z dětí ovce. Abychom vychovali „poslušné“ dítě, není potřeba zlomit dětské nadšení, vůli a touhu po poznávání. Když děti pozveme do svých životů měli bychom být připraveni jim vytvořit připravené prostředí. Principy Montessori nám často říkají, abychom nepomáhali víc, než je opravdu nezbytně nutné. Jakmile se děti ocitnou v podmínkách skutečného života, kde mají k dispozici opravdové nástroje a pomůcky přizpůsobené jejich velikosti, probudí se v nich neočekávaná energie.

 

Přijďte prožít den na náš seminář a objevte krásu „POMALÉHO RODIČOVSTVÍ“.

Kolik seminář stojí a kdy se koná?

CZK 1.490

SOBOTA 11.11. 2017 od 10:00 do 18:00

O MANDALA MONTESSORI

Vítejte v naší školce Mandala Montessori, která nabízí prostor pro "náhodná" setkávání rodičů s dětmi, prostor pro vzdělávání a klábosení. Nacházíme se v krásném prostředí u Prokopského/Dalejského údolí. V sousedství úžasných historických a památkově chráněných staveb, se u nás budete cítit jako na vesnici, a přesto jen 10 minut od Smíchova, 5 minut z Barrandova, 15 minut z Bráníka, Modřan a samotného centra Prahy.

KONTAKT

Mateřská škola Mandala Montessori s.r.o.

Hlubočepská 1156/38b
152 00 Praha 5


Tel.: +420 722 969 021
E-mail: sluzebnicek@mandala-montessori.cz


IČ: 053 13 287

NAPIŠTE NÁM