Přírodní štětce na malování

Process art using Nature paintbrushes

Miluju web MessyLittleMonster, vždy tu

najdu spoustu kreativních nápadů, které mají u dětí úspěch. „Přeložila“ jsem její návod jak udělat s dětmi štětce z přírodnin a užít si s tím spoustu zábavy. Použiji fotky z jejího webu, neboť fotky s mými dětmi budu teprv

e dělat :)

Přírodní štětce na malování

How to make nature paintbrushes

Udělejte si jednoduché štětce z přírodních materiálů a uvidíte jaké zmazané vzory můžete vytvořit. Tato technika venkovního umění je hlavně o procesu. Dostanete se ven, jdete na procházku do přírody a při tom shromáždíte spoustu zajímavých kousků přírody, popovídáte si o jednotlivých květinách a listech a pak si vytvoříte obraz!

Co budete na výrobu štětců z přírodnin potřebovat:

  • Klacíky (1 pro každý štětec)
  • Spousta zajímavých kousků přírody
  • Gumičky (nebo provázek)
  • Barvičky a kelímky
  • Velké role papíru nebo čtvrtky

Jděte na procházku a uvidíte, jaké zajímavé věci můžete najít. Podívejte se na různé textury a vzory. Mluvte s dětmi o věcech které sbíráte, přemýšlejte společně jakou bude mít jednotlivá přírodnina texturu, přemýšlejte o konečné grafice na papíře apod..

Jak udělat přírodní štětce

Štětce z přírodnin jsou snadné: stačí přiložit listy, obilniny nebo květiny ke klacíku a připevnit je gumičkou (nebo kouskem provázku).

Malování s přírodními štětci

Rozložte papír a připravte si kelímky s barvičkami. Líbí se mi použít 2 nebo 3 barvy. Prozkoumejte různé vzory a textury, co může každý štětec vytvořit.

Painting Techniques: Use nature paint brushes

 

Vyzkoušejte dělat stopy na papíře, nebo zametejte…….

Painting for kids using nature paintbrushes

Nezapomínejte, že, nejdůležitější je proces. Bavte se, dělejte chaotické tahy, míchejte barvy a prozkoumávejte !

Process art using Nature paintbrushes

Doufám, že si to užijete a obohatí Vám to krasné letní dny. Po takovém malování je totiž nejlepší si vlézt na zahradě do bazénu, nebo pod sprchu, nebo do mlhoviště nebo jen do škopku, to je úplně jedno :)

O MANDALA MONTESSORI

Vítejte v naší školce Mandala Montessori, která nabízí prostor pro "náhodná" setkávání rodičů s dětmi, prostor pro vzdělávání a klábosení. Nacházíme se v krásném prostředí u Prokopského/Dalejského údolí. V sousedství úžasných historických a památkově chráněných staveb, se u nás budete cítit jako na vesnici, a přesto jen 10 minut od Smíchova, 5 minut z Barrandova, 15 minut z Bráníka, Modřan a samotného centra Prahy.

KONTAKT

Mateřská škola Mandala Montessori s.r.o.

Hlubočepská 1156/38b
152 00 Praha 5


Tel.: +420 722 969 021
E-mail: sluzebnicek@mandala-montessori.cz


IČ: 053 13 287

NAPIŠTE NÁM